Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Hermanowice

 

 

Dzień skupienia Archiprezbiteratu  Przemyśl

W dniu 29 października w parafii Hermanowice p.w. NMP Królowej Polski odbył się dzień skupienia Archprezbiteratu Przemyśl.

Rozpoczęto Aktem zawierzenia Miłosierdziu Bożemu i Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez członków miejscowego oddziału AK panią Marię Paduch, Stanisławę Czarniecką, Krystynę Kielar. Krystynę Gołąb

Następnie Ks. Prałat Józef Niżnik wygłosił do licznie zgromadzonych członków AK konferencję „ Jak być dobrym członkiem Akcji Katolickiej”

Po konferencji odmówiono część Radosną Różańca Świętego rozważania prowadzone przez członków POAK z Dekanatu Kalwaryjskiego.

O godz. 12 rozpoczęła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. prałata koncelebrowana przez 10 księży asystentów AK.

W homilii w czasie mszy świętej ks. asystent poruszył temat „Objawienia Fatimskie Matki Bożej” – co nam Matka Boża chciała przekazać w objawieniach.

Należy zaznaczyć iż  POAK Hermanowice w roku 2016 świętuje 10 lecie swojej działalności, a goszczenie ks. Asystenta Diecezjalnego i  członków AK z całego Archiprezbiteratu było wielkim zaszczytem.

POAK z Hermanowic jako dar ołtarza za 10 lecie działalności złożył pięknie haftowany obrus z motywem eucharystycznym na ołtarz przed soborowy.

Ks. proboszcz parafii w raz z członkami parafialnego oddziału zawierzyli dalszą posługę Matce Bożej.

Dziękujemy Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za dary Ducha Świętego, za piekę Matki Bożej nad POAK.

Dziękujemy  Panu Bogu również za naszego Asystenta Diecezjalnego, za to że jest odważnym głosicielem Dobrej Nowiny i Świadkiem Chrystusa. Ziarno Słowa Bożego zasiane w naszych sercach na pewno przyniesie owoce.

Na zakończenie eucharystii odśpiewaliśmy Hymn na cześć Pana „Ciebie Boga Wysławiamy”!